Wat deze onderwerpen met elkaar te maken hebben? Ze komen allemaal terug in het Geschiedeniscafé van 7 maart.
Tijdens het Geschiedeniscafé vertelt Historicus Maarten Hageman over zijn bijzondere vondst in het Rijksarchief België, namelijk de namen van Nijmeegse slachtoffers van de Bloedraad. Aan het begin van de Tachtigjarige Oorlog werd door de hertog van Alva de Raad van Beroerten aangesteld. Deze raad moest mensen opsporen en bestraffen die hadden deelgenomen aan de beeldenstorm. Wie de Nijmeegse slachtoffers waren en of de Spanjaarden écht een Bloedraad vormden, kom je deze avond te weten.
Verder vertelt Talin de Jeu over een Nijmeegs poëzieproject waarin de vele gezichten van Nijmegen aan bod komen, van straatnaam naar tweedehands verhalen. Deze verhalen worden allemaal samen geweven in poëzie en vertellen persoonlijke verhalen én die van de hele stad.
Mart Cassée deelt de conclusie van zijn bachelorscriptie over de Piersonrellen en de invloed daarvan op het woonbeleid in de stad.
En tot slot komt gemeenteraadslid Marieke Smit in het kader van internationale vrouwendag vertellen over heksenvervolgingen in Nijmegen. Daarbij stelt ze meteen de vraag of heksenvervolgingen iets van het verleden zijn of dat ze ook nog steeds tot het heden behoren.
historische zeepkist
Heb je zelf iets te vertellen over Nijmeegse geschiedenis? En kun je dat binnen 1 minuut? Meld je dan aan voor de historische zeepkist! Stuur vóór 7 maart een mailtje met je onderwerp op reserveringen@hvdng.nl
Benieuwd? Je bent van harte welkom.
Waar: Huis van de Nijmeegse geschiedenis
Wanneer: 7 maart
Tijd: 16.00 uur t/m 18.00 uur
Prijs: 5 euro (voor huisvrienden gratis)