Heeft u een uitnodiging gekregen van de Belastingdienst om aangifte te doen over 2024? Dan bent u verplicht om dit vóór 1 mei 2025 te doen. Ook als u geen brief heeft gekregen kunt u aangifte doen. Dat kan geld opleveren, bijvoorbeeld als u bijzondere ziektekosten heeft gehad of te veel loonheffing heeft betaald.
Uitstel tot 1 september 2025
Uitstel is mogelijk als u dat vóór 1 mei aanvraagt. Dit kan telefonisch via de Belastingtelefoon, tel. 0800-0543 of door in te loggen bij www.belastingdienst.nl.
Belastingspreekuur
Als u in Nijmegen woont en een laag inkomen heeft kunt u voor het invullen van de aangifte terecht bij de Sociaal Raadslieden. Er is een extra belastingspreekuur in maart en april. Bij het invullen van de aangifte zal ook bekeken worden of uw toeslagen van de Belastingdienst in orde zijn. Bel voor een afspraak naar 14 024.
Wat hebben wij van u nodig?
Voor het invullen is een DigiD (met SMS-code of de DigiD-app) of een machtigingscode nodig. Wilt u hulp bij het aanvragen van een DigiD, dan kunt u terecht bij een Stip in uw buurt of bij de bibliotheek. Een machtigingscode kunt u telefonisch aanvragen op nummer 088-1236555.
De Sociaal Raadslieden geven onafhankelijk informatie en advies op juridisch gebied aan inwoners van Nijmegen met een laag inkomen. De hulp is gratis en vrijblijvend. Wat besproken wordt is vertrouwelijk. Voor een afspraak of voor het telefonisch spreekuur (dagelijks van 14u tot 15u) kunt u bellen naar de gemeente Nijmegen, tel. 14 024.