SWON al 50 jaar actief voor senioren

Van onze redactie
6 maart 2016
Dit jaar viert seniorennetwerk SWON hun 50-jarige bestaan. Gedurende het hele jaar zijn er ontmoetingsactiviteiten voor senioren, mantelzorgers en andere wijkbewoners.
In de loop der jaren zijn de vragen van senioren ontzettend veranderd. De ondersteuning die ouderen zoeken is opgeschoven van diensten als pedicure en wasserette naar diensten op het vlak van welzijn en zorg, zoals dagbesteding, thuis of in een wijkrestaurant eten, ouderenadvies, een Klus Service, personenalarmering, advies op het gebied van bewust wonen, ontmoetingsactiviteiten en tal van vrijwilligersdiensten. Mede dankzij de ondersteuning die SWON geeft kunnen senioren langer zelfstandig blijven wonen. Deze zelfstandigheid vraagt van alles van de oudere: kracht, zelf regelen en doen, ontmoeten en netwerken. Waar nodig biedt SWON ook ontmoetingsplekken voor senioren. SWON heeft in die vijftig jaar bewezen er nog steeds toe te doen en sterk te blijven staan met en voor senioren.

Restaurantjes voor één dag

Op verschillende locaties tovert SWON dit jaar een ruimte om tot een wijk- of huiskamerrestaurant, ook wel een pop-up restaurantje genoemd. Tijdens deze activiteit kunnen mensen aanschuiven en samen met andere wijkgenoten genieten van een maaltijd. De eerste pop-up lunch is op woensdag 23 maart, van 11.30-13.30 uur in Wijkatelier Lindenholt. Aanmelden kan via inschrijven.swon.nl, via 024-3650190 of bij Stip Lindenholt. De kosten voor de lunch bedragen € 2,50 en voor een diner € 5. In de loop van het jaar komen in meer wijken SWON pop-up restaurantjes: in Nijmegen-Oost in juni, in Neerbosch-Oost in september en in Dukenburg in november.

Picknick en voorleeslunch

Op 28 maart is SWON bij de opening van de Nevengeul bij Lent. Tijdens de opening kunnen mensen aansluiten om te picknicken terwijl ze getuige zijn van de opening van de Nevengeul. Tevens organiseer SWON samen met de bibliotheek, die dit jaar 100 jaar bestaat, op 30 maart een voorleeslunch. In verschillende bibliotheekvestigingen en in restaurant De Open Hof in Lent kunnen 100 senioren deelnemen aan een lunch waarbij het boek De Gouden Jaren van Annegreet van Bergens wordt voorgelezen.
 

Dit bericht delen:

Advertenties